`
×

Film Ježíš

17.12.2018 19:00 Praha
Kolej Kajetánka, Radimova 12, K1, přednáškový sál "Klub" v prvním patře. Od recepce po schodech nahoru, na konci chodby doleva.

“PROZKOUMEJ, ČEMU VĚŘÍŠ”, tak se jmenuje série tří diskusních večerů o náboženství, Bohu a proměňující víře. Pokud tě tato témata zajímají, přijď si o nich něco poslechnout a diskutovat. Zvaní jsou všichni studenti - ateisté, hledající i věřící.

Ve třetím večeru promítneme snímek z r. 1979 natočený podle skutečných událostí zaznamenaných v Lukášově evangeliu. Film Ježíš je považovaný za nejpřesnější filmové zobrazení Kristova života. Klade důraz na přesnost a věrnost biblického záznamu. Přenese vás zpět do doby, ve které Ježíš žil a stanete se spoluúčastníky nejdůležitějších událostí v dějinách lidstva.
Film se natáčel v Izraeli, na místech, popsaných v Bibli. Jeho producent, John Neyman strávil devět let vytvářením prostředí Palestiny prvního století, aby mohl natočit film o jedinečném životě Krista, který zásadně ovlivnil celou lidskou historii. Dílo je realistické a historicky věrné. 45 herců a více než 5000 komparzistů bylo vybráno z oblasti Středního Východu. Snímek je nejpřekládanějším filmem v historii kinematografie. Byl dosud nadabován do více než 1000 jazyků.